Jak leczyć hemoroidy w domu?

Przy odbycie wyskoczył mi z dnia na dzień mały guzek, wydaje mi się, że może to być hemoroid zewnętrzny. Jak wyleczyć to bez wizyty u lekarza? Zniknie samo?
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności może Pani udać się do pobliskiej apteki i poprosić o preparat na hemoroidy, który jest dostępny bez recepty. Leki na hemoroidy mogą mieć postać czopków, maści lub tabletek.

Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy guzek w okolicy odbytu, który pojawił się z dnia na dzień zniknie samoistnie. Jeśli tak się nie stanie po zastosowaniu wyżej wymienionych leków, to konieczna będzie wizyta u lekarza.

O sposobach na hemoroidy pisaliśmy w tekście znajdującym się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy.

Wśród domowych metod wyróżnić można nasiadówki lub okłady. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.