Czy hemoroid mógł się wchłonąć niecałkowicie?

Witam ok swych tygodni temu powrócił problem z hemoroidów .zauważyłem jednego hemroida zewnętrznego. stosowałem posterisan h nasiadoowki z kory dębu i rumianku . Dolegliwości takie jak ból i świąd ustały obrzęk się zmniejszył.Ale niewieli guzek został. Chciałem napomknąć że już kilka lat wcześniej miałem podobną sytuację ale sam hemoroid się wchłonął po tygodniu . Teraz mija już dwa tygodnie mały guzek pozostał . Mam pytanie czy w niektórych przypadkach zawansowania choroby trwa dłużej niż dwa tygodnie .Podrwaim

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

choroba hemoroidalna może się toczyć dwojako. Czasami leczenie zachowawcze (np. z użyciem maści na bazie tribenozydu) może pomóc i hemoroid z jej pomocą się wchłania. W bardziej skomplikowanych przypadkach stosuje się odpowiednie zabiegi, do których należą w szczególności: gumkowanie, skleroterapia, metoda DGHAL, krioterapia, czy laseroterapia.

Ciężko określić jaki przebieg choroby hemoroidalnej u Pana wystąpi. Na pewno zalecamy stosowanie środków przeciw hemoroidalnych (np. maści, czopków, kremów lub żelów), jeżeli po dłuższym czasie, guzek nie zniknie, zalecamy wizytę u proktologa, który zaplanuje dalsze postępowanie.

Może Pan także spróbować domowych sposobów na radzenie sobie z opisywaną dolegliwością. Znajdzie je Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.