Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Od czego zależy wybór metody leczenia hemoroidów?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety podała Pani za mało informacji – o tym, od jak dawna doskwiera Pani ten problem, który stopień hemoroidów Pani ma. W takim wypadku wskazana jest przede wszystkim wizyta u proktologa – do niego należy ocena stopnia zaawansowania choroby i wyboru metody leczenia. Zazwyczaj jest to leczenie zachowawcze.

Początek choroby hemoroidalnej nie jest trudny w leczeniu – wymaga stosowania maści, kremu lub czopków o działaniu przeciwbólowym, przeciwświądowym oraz odkażającym. Do tego wskazane jest stosowanie preparatów zawierających witaminę C i rutynę o działaniu uszczelniającym naczynia, co zapobiega nawrotom choroby.

Więcej na temat substancji wspierających leczenie hemoroidów w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ziola-i-hemoroidy.

Poza tym w leczeniu i profilaktyce choroby hemoroidalnej istotna jest zmiana trybu życia – przede wszystkim odpowiednia dieta oraz nawodnienie organizmu tak, by zaparcia nie nasilały dolegliwości.

Jeśli jest Pani zainteresowana, szerzej o leczeniu hemoroidów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy