Czy jest szansa że hemoroidy znikną?

Witam . Mam problem . Jakoś od marca zauważyłem u siebie dziwne guzki ,które na przestrzeni tego okresu utworzyły taki jakby "tunel " . Mój odbyt wygląda zupełnie inaczej aniżeli kilka tygodni wcześniej. O dziwo odczuwam dyskomfort ,ale narazie brak większego bolu czy Też krwawienia. Na chwilę obecną nie zdecydowałem się na wizytę u specjalisty ponieważ otrzymałem informację ,że na chwilę obecną warto zastosować kurację maścią posterisan ( wprowadzać maść rano ) na noc natomiast stosować czopki PROCTO-GLYVENOL i tak przez okres ok. Tygodnia . Czy taka kuracja przyniesie efekt i hemoroidy się "schowają "? Bardzo proszę o poradę. Dołączam zdjęcia i pozdrawiam .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

hemoroidy, czyli guzki krwawnicze, to anatomiczne struktury naczyniowe położone w kanale odbytu. Pełnią funkcję uszczelniającą zwieracze i poprzez przypływ oraz odpływ krwi z i do nich, możliwe jest rozluźnienie oraz napinanie mięśni zwieracza podczas defekacji. W przypadku choroby hemoroidalnej dochodzi do poszerzenia splotów żylnych i tworzenia się zakrzepów, które sprawiają, że hemoroidy mogą wystawać poza kanał odbytnicy permanentnie. W kolejnych stadiach choroby, żylaki powodują ból, świąd, pieczenie i szereg innych dolegliwości. Więcej o chorobie w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-przyczyny-leczenie.

Na tym etapie, na którym jest Pańska choroba, faktycznie leczenie maścią oraz czopkami może dać dobre rezultaty, ale ponieważ żylaki odbytu są chorobą przewlekłą, należy zadbać o profilaktykę. W zależności od przyczyny ich powstawania należy wprowadzić modyfikacje trybu życia oraz diety. Warto więc zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną oraz wyeliminowanie używek, takich jak papierosy, kawa czy alkohol. Dieta powinna być wysokobłonnikowa, lekkostrawna oraz sprzyjająca prawidłowemu nawodnieniu organizmu. Ważne, by nie dopuszczać ani do zaparć, ani biegunek tak, by zminimalizować czas spędzany w toalecie oraz wysiłek związany z defekacją.

Procto-glyvenol ma przede wszystkim działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, więc może zmniejszyć obrzęk guzków, zaś Posterisan stosuje się, by uśmierzyć ból oraz świąd poprzez stymulowanie układu immunologicznego organizmu. Warto do tej kuracji dołączyć preparaty zawierające witaminę C oraz flawonoidy i escynę, których działanie opiera się na uszczelnianiu naczyń krwionośnych, by zmniejszyć ich kruchość, przepuszczalność. Substancje te zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów i poprawiają krążenie, przyspieszając leczenie hemoroidów. Więcej wskazówek odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.