Jak leczyć martwy jajnik?

Cześć. Mam 23l. Od 16 roku życia wiem że choruje na PCOS. Już 3 lata przyjmuje Ovarin i Siofor. Od roku sporadycznie spotykamy się z mężem w intymnej sytuacji,, ponieważ każda próba zbliżenia kończy się płaczem. Wiem że prawy jajnika mam dużo powiększony i to podobno on mi przeszkadza. Ostatnia wizyta u ginekologa skończyła się na stwierdzeniu "ma pani martwy prawy jajnik". Dziewczyny pomóżcie mi. Mamy co prawda synka ale ja mam dopiero 23 i chciałabym jeszcze moc mieć dzieci ale ból mi przeszkadza.

Może trzeba po prostu usunąć jajnik skoro jest nieczynny hormonalnie, "martwy" (?). Proszę ustalić postępowanie z ginekologiem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.