Jak leczyć nadpotliwość pleców u 19-latka?

Witam! Mam problem z nadpotliwością pleców. Problem ten utrzymuje się przez cały rok, niezależnie od tego czy przejdę kilka metrów czy wykonam jakiś bardziej wymagający wysiłek fizyczny. Oprócz herbaty szałwiowej nie znam żadnych leków ani sposobów które by pomogły. Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn nadmiernej potliwości jest wiele, począwszy od takich czynników, jak: stres, wysoka temperatura czy nadmierny wysiłek po jednostki chorobowe, takie jak nadczynność tarczycy lub cukrzyca. Nie bez znaczenia jest zapach potu, który pomaga zdiagnozować problem.

Więcej informacji o nadmiernej potliwości znajdzie Pan tutaj: https://uroda.abczdrowie.pl/nadmierna-potliwosc.

Leczenie nadmiernej potliwości wymaga przede wszystkim znalezienia źródła problemu. Jeśli jest nią jedna z chorób, to wdrożenie odpowiedniego leczenia powinno przynieść efekt.

Warto zadbać o dokładną higienę ciała polegającą na częstym podmywaniu i zmianie ubrań. W aptekach bez problemu znaleźć można produkty hamujące wydzielanie potu. Jeśli to nie pomoże i lekarz uzna to za konieczne można stosować specjalne leki hamujące czynność gruczołów potowych.

W trudniejszych przypadkach stosuje się botoks, jednak wiąże się on z tym, że zabieg trzeba będzie regularnie powtarzać. Innym zabiegiem jest jonofereza, czyli leczenie prądem.

Podobne pytania znajdują się pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierna-potliwosc-na-plecach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zwalczyc-pocenie-sie-plecow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.