Jak leczyć nawracające infekcje?

Dzień dobry, mam problem z powracającymi regularnie infekcjami - opuchnięte gardło (jego boki), żółta, gęsta wydzielina, której towarzyszy nie przyjemny smak/zgaga, lekkie nudności i "kotłowanie" w żołądku; gorączka, bóle głowy, ciała, osłabienie. Antybiotyki do tej pory niewiele pomagały, a jeszcze bardziej osłabiały. Wymaz z gardła niczego nie wykazał. Co to może oznaczać, co powinienem w związku z tym zrobić? Aktualnie zrezygnowałem z wizyty u lekarza, która wiele nie wnosiła, w "leczeniu" wykorzystuję aktualnie duże ilości cytryny, cebuli, czosnku, do tego miód, herbata malinowa, cynk, imbir. Zakupiłem neosine, sinuprit, entitlis oraz gripex. Zastanawiam się, bo sytuacja się powtarza, czyli po wstępnej fazie i spadku gorączki, czuję się osłabionym bardzo i czuję opuchnięte gardło (bez bólu), ból głowy, ciężkość w klatce, bóle głowy, mdłości i kompletne rozbicie. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące tego, co mogę z tym zrobić w takiej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry
Może warto pomyśleć o... psychoterapii, czasem ciało choruje ze stresu...
Jeśli antybiotyki nie skutkują, to warto rozważyć psychoterapię: indywidualną lub grupową.
Gdyby był Pan zainteresowany sesją on-line lub w gabinecie we Wrocławiu - zapraszam.
Pozdrawiam
Łucja Fitchman