Jak leczyć nawroty anginy?

Dzień dobry, w ciągu dwóch miesięcy miałem 3x anginę i 3x leczyłem ją antybiotykiem. Wraca mniej więcej po 2-3tygodnich. Co mam zrobić aby temu zapobiegać? Kiedy mogę wrócić do treningu siłowego po anginie?

Zgłosić się do poradni laryngologicznej i rozważyć usunięcie migdałów (jeżeli lekarz uzna, że są ku temu wskazania). Lekki trening może Pan zrobić po ustąpieniu objawów i stopniowo zwiększać obciążenie.