Siłowania po zabiegu orchidektomii

Witam. Jestem po zabiegu orchidektomi. Zabieg był wykonany w połowie maja, czyli od zabiegu minęło ok. 4miesięcy. Niestety z powodu operacji musiałem na ten czas zrezygnować z ćwiczeń na siłowni. Moje pytanie to czy po tych 4 miesiącach mogę bez strachu wrócić na siłownie? Zacząłem jak na razie lekkie treningi lecz i tak odczuwam lekki dyskomfort. Bardzo proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
może Pan powrócić do ćwiczeń siłowych, należy jednak zachować ostrożność i stopniowo zwiększać obciążenie, reagować na pojawienie się ewentualnych dolegliwości, zwłaszcza w pachwinach (ból).
Podstawowy proces gojenia w Pana przypadku już się zakończył i możliwy jest powrót do aktywności fizycznej.