Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak prawidłowo ćwiczyć na siłowni?

Witam. Chciałam się zapytać jak prawidłowo ćwiczyć na siłowni? Najpierw powinno się zaczynać od ćwiczeń siłowych (ćwiczenia na partie ciała z obciążeniami) a potem cardio (bieżnia, orbitrek) ? Pozdrawiam
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dieta kobiety w ciąży

Dzień dobry. Prawidłowo skonstruowane ćwiczeni składają się z trzech zasadniczych elementów: rozgrzewki, ćwiczeń właściwych oraz wyciszenia. Rozgrzewkę najlepiej rozpocząć spokojnymi ćwiczeniami cardio, stopniowo zwiększając ich intensywność. Przygotowany do zwiększonego wysiłku organizm można obciążyć już wysiłkiem właściwym, czyli np. intensywniejszymi ćwiczeniami cardio lub ćwiczeniami stacjonarnymi (z obciążeniem lub bez, w zależności od poziomu zaawansowania ćwiczącego jak również celu ćwiczeń). Jest to część treningu, która powinna zająć około 60-70% czasu ćwiczeń. Każdy wysiłek fizyczny dobrze jest zakończyć wyciszeniem. Tu znów sprawdzą się świetnie ćwiczenia cardio, ale wyłącznie o niewielkim natężeniu oraz ćwiczenia rozciągające.
Pozdrawiam, miłego dnia

0

Witam serdecznie,

Najlepiej nie łączyć tych dwóch rodzajów treningów jednego dnia. Treningi cardio mogą spalać mięśnie. Ewentualnie można zastosować lekki trening cardio po treningu siłowym ale nigdy przed.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy