Jak leczyć niepromieniujący ból środkowej części pleców?

Witam Mam problem z kręgosłupem , chodzi mi tu o niepromieniujący ból środkowej części pleców chodziarscy się na żebra i żołądek , ból nasila się zawsze w nocy . Ostatnio znalazłem przy jednym z kręgów mały guzek , wiec moje pytanie jest takie czy to może być przyczyna ostrych bólów i w jaki sposób można to wyleczyć. Dodam tez , iż mieszkam w Irlandii Północnej i ciężko jest o normalna konsultacje ich standardowa metoda leczenia jest paracetamol lek na wszystko i dla wszystkich . Podróż do Polski to odległa przyszłość wiec proszę o udzielenie jakiejś porady zbliżeniowej. Dziękuje . Piotr.

Lek. Michał Lenard

Niestety, możliwości konsultacji na odległość są ograniczone. Możliwe, że cierpi Pan na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, lub dyskopatię. Są to jednak tylko przypuszczenia, do postawienia diagnozy konieczne jest osobiste zbadanie przez lekarza oraz wykonanie badań laboratoryjnych i obrazowych. Być może w Pana okolicy pracuje jakiś polski lekarz, który będzie mógł udzielić Panu pomocy. Pozdrawiam!