Jak leczyć niespecyficzne śródmiąższowe zapalenie płuc?

Witam. Mam 52 lata. Po kilku nietrafionych diagnozach obecnie stwierdzono NSIP niecpecyficzne śródmiąższowe zapalenie płuc. Biorę netyored w dawce 6mg ponieważ mam też niedoczynność kory nadnerczy. Saturacja spada mi do 70. Nie wiem dlacze po wzięciu sterydu pół dnia mam rozpalone czoło, kicham, mam nierówny oddech a płuca się gotują. To chyba nie jest normalna reakcja?Czy organizm się buntuje? Całe życie nie brałem sterydów. Jednak po biopsji mam połowę płuc mniej obecnie 1.5l.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć