Jak leczyć obecność złogów w moczowodach?

Dzień dobry, wykryto u mnie w listopadzie zlog w lewym moczowodzie 5 mm, bralem nospe diklofenak i omnic ocas, nie urodzilem go. Po 2 tygodniach bylem u urologa stwierdzil, ze w tej nerce co bolala kamienia nie ma, lecz byl w drugiej. Znowu zaczalem brac leki rowatinex i nospe, ale nie mialem objawow. Potem w grudniu znowu zlapala mnie kolka, znowu leki i trzymalo 5 dni (lewa nerka) bol minal po jezdzie samochodem, znowu urolog znowu kamienia nie ma, a jest w prawej ale zero objawow tam, nefrotabs, tydzien temu bylrm kontrolnie u urologa stwierdzil zaleganie moczu i branie apotamis. Usg zlog tylko w prawej, wczoraj zlapala mnie kolka w lewej minelo po 2h, dzis to samo sor i przeciwbolowe bol zostal lecz lekki, objawy jakie mialem dzisiaj to nudnosci, brak apetytu, szczypanie penisa, skapomocz, czy mozliwe jest ze na usg zlogu niecwidac? Co zrobic w tym przypadku? Znowu nospa i przeciwbolowe?

Tak, na USG nie zawsze można uwidocznić uwidocznić złogi zwłaszcza w moczowodach. Niestety, ale takie nawracające kolki nerkowe z blokowaniem się złogów w zakresie moczowodów może wymagać leczenia zabiegowego np. URS czyli wziernikowania moczowodów i miedniczek nerkowych z mechanicznym usunięciem z nich złogów. O dalszym postępowaniu musi zadecydować urolog prowadzący.