Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z kolką nerkową?

Witam. Mam pytanie co do kolki nerkowej, od czwartku rano obudziłem się z silnym bólem w okolicy nerki (wiedziałem że do kolka nerkowa) gdyż pojawiła się u mnie po raz drugi po 2 latach. Udałem się do urologa i powiedział że kamień ma 5mm i powinienem urodzić go sam. Jednak dziś mija już 4 dzień, a ja dalej czuje okropny ból w okolicy nerki. Spozywam nospe, ketonal i furaginum. Nie co mam robić czekać na przedostanie się kamienia do moczowodu czy zgłosić się do szpitala?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 4 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Wiele kilkumilimetrowych złogów, które wpadną do moczowodu rzeczywiście pacjent jest w stanie wydalić samodzielnie. Odbywa się to pod okresową kontrolą urologiczną i jest wspomagane farmakoterapią. Zestaw leków, które Pan wymienił wydaje się nie kontrolować dolegliwości- jest to wskazanie do ponownej konsultacji i modyfikacji leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy