Jak leczyć pogłębiającą się nerwicę?

Witam Mam na imię Rafal mam 31 lat mieszkam w Angli. Zacznę od tego ze mam nerwice muj stan się pograsza, mam problemy z pamięcią i zapamiętywaniem przez co problemy się napietrzaja, liczne traumy i deprecha, kilka natręctw, straszne leki, zerowa asimilacja ze społeczeństwem, furie itp czy jest możliwość ogarnięcia tego samemu nie chce się faszerować lekami, nie ogarnę rozmowy z terapeuto, odpada, wiem ze wszystko to chore wkrety, obwinianie się itp jak mogę to zwalczyć, proszę o pomoc

Witam,

zastanawiam się, czy zdecydowałby się Pan sam - na leczenie swojego chorego wyrostka robaczkowego - czy raczej skorzystałby Pan z pomocy specjalisty (chirurga).
Podobnie jest z psychiką wymaga ukierunkowanego, specjalistycznego leczenia. Jeśli cierpi Pan z powodu zaburzeń depresyjno - lękowych, wskazana jest konsultacja psychiatryczna, w celu szczegółowej diagnostyki i zastosowania farmakoterapii, która zwiększy poziom serotoniny w mózgu, a tym samym poprawi się Pana nastrój - samopoczucie, w kolejnym etapie zalecane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej - wysoka skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych, depresyjnych i nerwicowych. Zaburzenia psychiczne nieleczone pogłębiają się i mogą powodować stany psychotyczne.

Pozdrawiam serdecznie

Z tego co Pan pisze to wygląda, że samemu będzie bardzo trudno. Najlepsze byłoby nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą. Przyjmowanie leków, pod kontrolą psychiatry mogłoby pomóc na natręctwa, o których Pan pisze ale to tez powinno być ściśle powiązane z psychoterapią. Może warto wrócić do kraju na "podreperowanie zdrowia", odbyć terapię i dopiero wtedy wrócić do Anglii?

Witam Pana
Przypuszczam, że od dłuższego czasu próbuje Pan
samodzielnie poradzić sobie z problemem,
a efekty, jak to Pan określił: „mój stan się pogarsza”.
Do tego dołączają nowe zaburzenia i dolegliwości.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan jak najprędzej rozpoczął
psychoterapię, gdyż Pani lęki mogą doprowadzić
do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia i problemy zdrowotne.
Domyślam się, że Pana pogarszający się stan utrzymuje się
od kilku lat.
Nagromadzone zaburzenia i związane z tym skumulowane
napięcie prowadzą do niebezpiecznego wyniszczenia
psychiki i całego organizmu.
Żeby skutecznie Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do źródła lęków, natręctw i pozostałych
zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z Pana zaburzeniami
nerwicowymi jak też ich konsekwencjami.
W procesie odpowiedniej terapii odzyska Pan spokój, równowagę
Wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl