Jak leczyć problemy z zasypianiem i nerwowość?

Witam. Dręczy mnie kilka problemów: Problemy z zasypianiem, bruksizm, nieadekwatnie nerwowe reacje(np. jak ktoś mlaska, czasem drażni mnie dotyk męża lub innych osób), odczuwam częste zmęczenie nawet w mało aktywne dni, pojawiają się zawroty głowy, gdy się stresuję np. rutynową Wizytą u lekarza ginekologa to mam biegunki, przygryzam usta lub skórki wokół paznokci(robię to codziennie) Zastanawiam się czy są to rzeczy które mieszczą się w granicach normy u młodej mężatki i mamy niespełna dwuletniego synka. Dodam że pracuje zawodowo w trybie zmianowym, w tym na noce. Pozdrawiam

Dzień dobry, pomóc może redukcja stresu np. masaże, spożywanie naparów z melisy oraz dziurawca lub kropli z walerianą. Lekarza rodzinnego można poprosić o przepisanie hydroksyzyny. Jeżeli te środki zawiodą proponuję udać się do psychologa.