Jak leczyć stan podgorączkowy podczas leczenia kanałowego?

Ból zęba, stan podgorączkowy i opuchlizna w trakcie leczenia kanałowego. W związku z tym, że choruję na przewlekłą chorobę nerek, postanowiłam w tak szczególnym czasie pójść do stomatologa z powodu powstałego zgrubienia w okolicy dziąsła -nad górną szóstką. Stomatolog wykonał RTG i na podstawie zdjęcia stwierdził, że ząb obumarł z powodu wcześniejszego leczenia zęba (wypełnienie). W związku z tym powstał stan zapalny i należy wykonać leczenie kanałowe. Po wyczyszczeniu kanałów zabezpieczył ząb i poinformował mnie, że udało się wyczyścić dwa kanały, a trzeciego nie może znaleźć, więc muszę poszukać innego stomatologa, aby znalazł 3 kanał i wykonał dalsze leczenie pod mikroskopem (klinika w trakcie pandemii nie wykonuje tego typu usług). Tego samego dnia miałam dreszcze i stan podgorączkowy. Kolejnego dnia miałam bardzo silny ból zęba oraz pojawiła się opuchlizna wraz ze stanem podgorączkowym (ból jest tak silny, że nie mogłam spać, jeść ani umyć zębów bo jest wrażliwy na dotyk). W 3 dniu nadal mam stan podgorączkowy, silny ból oraz opuchliznę, dodatkowo pod wpływem dotyku boli mnie połowa twarzy łącznie z kością policzkową. Zastanawiam się czy powinnam udać się z tymi dolegliwościami do stomatologa, czy też jest to naturalna reakcja? Nadmienię, że znalazłam stomatologa, który zajmie się leczeniem pod mikroskopem, ale wizytę mam za tydzień. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Konieczna jest niezwłoczna wizyta kontrolna u lekarza stomatologa (a przynajmniej skonsultowanie telefoniczne), niezależnie czy będzie to lekarz, który rozpoczął leczenie czy ten, który będzie kontynuował