Jak leczyć stwardninę Morphea?

Lekarz dermatolog stwierdził u mnie STWARDNINĘ Morphea . Mam plamy i pojawiły się nastepne dwie, wyglądają jak rumień pokleszczowy . Moje pytanie czy to groźne, jak leczyć?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Morphea to twardzina ograniczona. Jest to choroba, powodująca stan zapalny skóry, po którym dochodzi proces włóknienia. Nie są znane do końca przyczyny tej choroby. Nie ma skutecznego leczenia w tej chorobie. Więcej informacji znajdzie Pani tutaj https://dermatologia.mp.pl/choroby/chorobyskory/170704,twardzina-ograniczona Powinna Pani również udać się do lekarza internisty w celu wykonania dodatkowych badań, ponieważ twardzina może towarzyszyć innym chorobom.