Jakie są przyczyny Alzheimera w młodym wieku?

Jakie są przyczyny alzheimera w młodym wieku, podobno jest to 1 rodzic który jest chory na alzheimera wtedy jest jakaś sznasa że dziecko ją odziedziczy a jeśli nie po rodzicach to są jakieś inne przyczyny tejże choroby w młodym wieku?

Dzień dobry.
Choroba Alzheimera to choroba neurodegeneracyjna w trakcie której dochodzi do uszkodzenia w korze mózgowej. Ten proces w konsekwencji prowadzi do kłopotów z mową, pamięcią czy myśleniem Jednak przyczyny jej powstawania nie są do końca znane.
Istnieją czynniki ryzyka, które predysponują do pojawienia się objawów choroby(ale nie warunkują jej). Należą do nich: starszy wiek (+65 lat), płeć żeńska, posiadanie członka rodziny z tą samą chorobą, niskie wykształcenie.
Zasadniczo warto wiedzieć czy Pana pytanie dotyczy przyczyny (Ch.Alzheimera) czy objawów - m.in. problemów z pamięcią, mową,koncentracją itd. Te dwie rzeczy nie muszą być tożsame.
Skłaniałabym do wizyty u lekarza psychiatry lub psychogeriatry w celu ustalenia prawidłowej diagnozy.
Pozdrawiam.
Joanna Gerwel