Jakie suplementy diety może zażywać na poprawę koncentracji?

Witam Mój mąż w tym roku obchodzi 30 urodziny. Zdarza mu się czasem zapominać tzn. Gdy jest w stresie, nerwach czasem się jąka, czasem się zapomina, zdarza się, że coś do niego mowie a on tak jakby nie słyszał i muszę powtarzać jakby nie rozumiał co się do niego mówi- koncentracja jest zaburzona.Czasem jest taki nie kumaty. Jego ojciec jest po 63 r.ż i ma początki choroby Alzheimera.. obawiam się, że mąż może odziedziczyć to po ojcu i, że z wiekiem zacznie się zapominać i mieć problemy z koncentracją. Chciałabym już teraz kupić mu jakiś sumplement diety, tabletki lub syrop na poprawę koncentracji i pamięci aby już za wczasu wspomagać się witaminami aby u oknach w przyszłości prawdopodobieństwa choroby Alzheimera po ojcu. Czy ktoś mógłby polecić co powinnam kupić ? Jak zapobiegać ? Ps. Dodam ze mąż kiedyś leczył nerwice u psychiatry obecnie jest wyleczony z choroby ale nadal zdarzają mu się sporadyczne stresowe sytuacje życiowe jak chyba każdemu.

Aby uzyskać zamierzony efekt w postaci poprawy zdolności koncentracji, pamięci i innych funkcji psychicznych związanych z neuroprzekaźnictwem należy przede wszystkim stosować urozmaiconą, zbilansowaną dietę zgodnie z tzw. Piramidą żywieniową. Warto przyjrzeć się schematowi Piramidy żywieniowej i spożywać regularnie posiłki przygotowane pod względem jakościowym odpowiednio do podanych w nim sugestii. Oprócz tego warto warto uzupełniać wartości odżywcze o kombinację suplementów obejmujących preparaty witaminowe: 1) A w dawce 5000 IU na dobę (2 kapsułki po 2500 IU, albo inaczej mówiąc 2 kaps. po 800mcg, 2) E w dawce od 800 IU do 1000 IU na dobę (2 kaps. po 400 IU lub 1 kaps. 1000 IU), 3) D3 w dawce 4000 IU na dobę, 4) K2 w dawce od 100mcg do 200mcg na dobę, 4) C w dawce 2x dziennie po 1000mg, 5) B-100 1x dziennie, 5) preparat łączący minerały- Holistic MultiMineral lub F-Multiminerals, 6) lecytynę granulowaną lub lecytynę w proszku od 2x do 3x dziennie po 1 łyżce stołowej (cholina, fosfolipidy), 7) olej lniany w ilości od 2x do 3x dziennie po 2 łyżki stołowe (NNKT linolenowy i linolowy). Ponadto w trosce o stan jelit, a co za tym idzie zdolność do wchłaniania wartości odżywczych- ProBioMinerał s-probio zgodnie z informacją dołączoną do opakowania. Warto także koniecznie dbać o optymalne nawodnienie organizmu, czyli pamiętać o spożywaniu wody między posiłkami.