Czy to jest początek Alzheimera?

Witam serdecznie, moja mama ma 66 lat i często gubi słowa, zapomina imion czy nazwisk znajomych osób, nie wykazuje zbytnio zainteresowana innymi tematami poza zdrowiem. Rzeczy dla niej istotne dobrze pamięta. Mama żyję w ciągłym stresie i lęku, według mnie jej problemy z pamięcią są wynikiem nerwicy, jednak ona uważa że ma początki Alzheimera. Przedstawię opis jej tomografii wykonanej bez kontrastu"Badanie wykonano w warstwach 2,5/2,25 mm. Dane że skierowania inne zaburzenia mózgu. Cech krwawienia śródczaszkowego ani obrzęku nie stwierdzono. Prawidłowe zróżnicowane istoty białej i szarej. Uogólnione, umiarkowanie nasilone zaniki korowe. Rowki korowe na skepistości zachowane. Układ komorowy symetryczny nieposzerzony, bez przemieszczeń. Kości pokrywy czaszki oraz podstawa czaszki bez uchwytnych zmian Prawidłowe upowietrzenie kości skroniowych. Otwory słuchowe wewnętrzne nieposzerzone.". Na podstawie opisu z badania proszę Państwa o opinię czy to naprawdę początek Alzheimera? Jakie powinniśmy wykonać dodatkowe badania by mieć 100% pewności? A może to demencja? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wskazana pełna konsultacja i ocena neuropsychologiczna Opis MRI głowy to za mało !!

WAŻNE, ze był prawidłowy wynik badań TK i MRI Nie opisano niepokojących objawów; przejściowe osłabienie czy ból głowy , może mieć bardzo różne tło.... neurologicznych... Bez objawów neurologicznych... Konieczna pełna konsultacja neurologiczna Opis badania MRI to za mało!! ...

Ważne kto i dlaczego miał to badanie Ważne objawy kliniczne; Najważniejszy Pacjent, Dlaczego miał napad padaczki, w jakich okolicznościach ?? po alkoholu, odwodnieniu, zmęczeniu ?? Jakie ma choroby , jakie leki wywiad rodzinny ??? Jaki : wiek, stan ogólny, obciążenia chorobowe, wyniki badań ... Cała historia choroby, inne schorzenia towarzyszące ; Jakie przyjmuje leki i dlaczego ; Nawyki, używki Konieczna pełna konsultacja z badaniem neurologicznym Waż ny też tryb pracy, tryb życia, nastrój i sen Warto wykluczyć zaburzenia lekowe, niepokój... stresy . Czy nie było innych problemów , stresów Pozdrawiam i zapraszam