Jak leczyć czerwone plamy na ciele u dziecka?

witam, moje dziecko (16 miesięcy) ma dziwną wysypkę na ciele - to przypomina raczej duże czerwone plamy. pojawiają się, gdy mały płacze i się złości, utrzymują się kilka godzin. można to jakoś leczyć? smarować czymś?

Jeżeli plamy na skórze pojawiają się tylko w sytuacjach emocjonalnych i nigdy nie zdarzyło się, aby wystąpiły w innych sytuacjach mogą to być tzw. zmiany naczyniowe ( związane z rozszerzaniem się naczyń), ale nie można tutaj wykluczyć innych przyczyn dlatego proszę zrobić zdjęcie zmian u dziecka i zgłosić się do pediatry lub dermatologa dziecięcego celem oceny tych zmian.

Jeżeli plamy na skórze pojawiają się tylko w sytuacjach emocjonalnych i utrzymują się przez kilka godzin nie można wykluczyć tzw. mastocytozy. Proszę zgłosić się do pediatry i poinformować go o w/w objawach. Istotne jest tez: czy dziecko jest w tych sytuacjach bardzo niespokojne, rozdrażnione?, czy zmiany swędzą?, czy zmiany wyglądają jak płaskie plamy czy są lekko uniesione ( obrzęknięte)? ,czy pojawianiu się zaczerwienienia skory towarzyszą też inne objawy u dziecka?
Jeżeli macie Państwo zdjęcia w/w zmian mogą być bardzo pomocne w rozpoznaniu- proszę pokazać je pediatrze podczas wizyty- być może na tej podstawie od razu uda się postawić rozpoznanie.