Rola stresu w łysieniu plackowatym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Suchość ust może być spowodowana różnymi czynnikami. Pierwsza to odwodnienie – ale wspomina Pani, że dba o wystarczające nawodnienie organizmu. Innym powodem może być przebywanie w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach, ale też przygryzanie warg z powodu stresu, zdenerwowania. Suchość może być również wywołana czynnikiem genetycznym – czy w Pani rodzinie nikt nie zmagał się z podobnymi problemami?

Proszę jednak zwrócić uwagę, że uciążliwa suchość ust może świadczyć o poważniejszych schorzeniach. Piekące, suche wargi to jeden z objawów nie tylko cukrzycy, ale też łuszczycy, chorób tarczycy, sarkoidozy, niedoboru witamin grupy B. Dlatego też zachęcamy, by nie bagatelizować problemu i udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią na odpowiednie badania.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułami, gdzie znajdzie Pani garść cennych informacji, jak zadbać o usta, by zminimalizować przykre dolegliwości związane z ich suchością:

https://uroda.abczdrowie.pl/sprawdzone-sposoby-na-suche-usta

https://uroda.abczdrowie.pl/spierzchniete-usta

https://parenting.pl/sprawdzone-sposoby-na-suche-usta

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty