Jak leczyć te mocno suche usta?

Borykam się z problemem spierzchnięte usta , od dwóch lat usta moje są ciagle suche lub pękają mi robi się obrzęk wokoło ust . Byłem u różnych dermatologów i co przepisują pomaga na chwile i problem wraca w dodatku w tych samych miejscach . Czy to może jakiś niedobór witamin ? Usta nawilżałem już wszystkim brak pomysłu Jeden kącik ust aż czasami są rany

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przyjęło się twierdzić, że zmiany zewnętrze, które obserwujemy na naszym ciele mają swoje źródło w tym jak zadbaliśmy o nasz organizm od wewnątrz. Pana spostrzeżenie, że przyczyną dolegliwości, z którą mierzy się Pan od dawna, jest brak witamin, wydaje się jak najbardziej trafne. W poniższych artykułach przeczyta Pan szczegółowe wskazania jakich składników potrzebuje organizm, żeby wyeliminować problem spierzchniętych ust. Dowie się Pan także, że pękające usta mogą mieć związek ze stanem zapalnym w organizmie. Stąd też sugestia, by udał się Pan do lekarza rodzinnego i wykonał badania, które to wykluczą. Niezmiennie ważny jest także dobrostan całego organizmu, zdrowy tryb życia. Proszę zadbać o zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną. Jak Pan pisze wszystkie stosowane środki działają, ale tylko na jakiś czas. Dopóki lekarz nie znajdzie przyczyny dolegliwości proszę pięlęgnować usta na codzień miodem lub olejem kokosowym. Zastosowanie tych naturalnych produktów jako codziennych kosmetyków powinno złagodzić objawy. Życzymy zdrowia.

https://uroda.abczdrowie.pl/spierzchniete-usta

https://portal.abczdrowie.pl/co-o-stanie-naszego-zdrowia-mozemy-wyczytac-z-ust

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedobor-witamin-a-popekane-usta

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.