Pękające usta u 18-latki

Wokół ust cały czas robi mi się sucha skóra i są w kącikach całe czerwone, mają jakby powiększony kontur w tym rejonach. Dodatkowo robią się często zajady, a same usta są całe popekane i pieką. Czym może to być spowodowane?

Dzień dobry, czynnikami sprzyjającymi powstawaniu zajadów najczęściej są: cukrzyca, niedobory witamin z grupy B, niedobory żelaza, kwasu foliowego, zaburzenia trawienia, obniżenie odporności a także nawykowe oblizywanie warg. W celu ustalenia przyczyny problemu oraz ewentualnego leczenia najlepiej udać się na konsultację do lekarza dermatologa. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.