Jak leczyć torbiele i ból kręgosłupa?

Dzień dobry. Proszę o poradę co robić. Kręgosłup mnie boli w dolnym odcinku. Nie mogę dłużej stać, siedzieć. Ból jest okropny i promieniuje do pośladków i nóg. Przy każdej zmianie pozycji jest nie do wytrzymania. Nie mogę funkcjonować. Proszę o interpretację rm z zeszłego roku.Skolioza esowata odcinka ledzwiowo krzyzowego. Lordoza ledzwiowo krzyzowa. Przestrzeń l5-s1 zwezona w całości z cechami dehydratacji krążka i tylną przepuklina 7mm. Na s2 torbiel 7mm. Dziękuję za odpowiedź. Katarzyna

Bóle nie są związane z obecnością torbieli w kręgu krzyżowym, ale z obecnością dość dużej przepukliny krążka międzykręgowego na poziomie 5 kręgu lędźwiowego i 1 krzyżowego. Trzeba z tym wynikiem skonsultować się najlepiej z neurologiem. Będzie konieczne leczenie zachowawcze czyli farmakoterapia i rehabilitacja.