Jak leczyć trądzik u 22-latki?

Dzień dobry, od około roku męczę się z trądzikiem na twarzy. Najbardziej problem nasila się przed miesiączką (bolesne wypryski których nie można wycisnąć), nie mogę sobie z nim poradzić żadnym sposobem. Byłam już u ginekologa i dermatologa, ale leki przepisane i tak nie pomogły. Gdzie może leżeć przyczyna tego problemu? Jak sobie z tym poradzić?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Dzień dobry, oprócz przyjmowania leków przepisanych przez dermatologa powinna Pani uwzględnić odpowiednią pielęgnację domową i ewentualnie gabinetową pozwalającą regularnie oczyszczać skórę. Niestety bez możliwości zobaczenia problemu na żywo, nie jestem w stanie udzielić konkretnej informacji. Ponadto, nie powinna Pani wyciskać pojawiających się zmian skórnych. Takie działanie może wyłącznie nasilić obecny problem. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.