Jak leczyć wysyp krost na czole i brodzie?

Witam. Mam pytanie odnośnie stanu skóry twarzy. Otóż, przed świętami było w porządku, twarz była ładna, skóra czysta. W święta zjadłam dosłownie odrobinę czekolady i to wystarczyło, by zyspalo mnie na czole i brodzie. Nie nazwę tego tradzikiem, bo nie jest przewlekle, pojawiło się nagle - po czekoladzie. Stosuje maści z antybiotykami i pije czystek w nadziei, ze pomoże. Watpilabym, ze dermatolog może mi w tym wypadku pomoc, bo to chyba uczulenie lub alergia. Czy jednak sie wybrać? Za dwa tygodnie mam studniowke, a stan mojej twarzy na obecny moment jest przerażający...

Lek. Katarzyna Szymczak

Skoro pojawianie się zmian na twarzy wiąże pani bardzo ze spożyciem czekolady, sugeruję po prostu jej unikać, udać się na kontrolę do alergologa oraz dermatologa.
Pozdrawiam