Jak leczyć zapalenie mieszków włosowych?

Witam, ponad miesiąc temu po goleniu miejsc intymnych wyszło mi zapalenie mieszków włosowych. Chodziłem z tym przez miesiąc gdyz nie wiedziałem, że to jest w sumie choroba. Potem zachorowałem i o tym zapomniałem, leczy gdy wyszedłem z łóżka znów zaczerwienienie i świąd. Po zużyciu całej tubki maści Tormentiol prawie całe zaczerwienienie zniknęło, tylko pojedyńcze ślady i świad oraz lekki ból został. Jak to doleczyć do końca? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

W tym schorzeniu ważne jest zachowanie higieny i używanie tylko kosmetyków do higieny intymnej. To zapobiegnie nawrotowi.

Pozdrawiam.