Jak leczyć zespół Otella?

Mam juz dosc!Prawdopodobnie cierpie na zespol Otella i zdaje sobie z tego sprawe ale nie potrafie juz z tym zyc a co gorsza opanowac tego.Codziennie mysle calymi dniami co oglada moj partner,czy nie spotkal dawnej kolezanki czy nie spoglada na kobiety na ulicy...poblokowalam kanaly muzyczne w tv bo tam zbyt duzo nagich cial,gdy sa sceny z wpolnagimi kobietami w filmie partner odwraca sie lub przelacza bo wie ze mu zrobie awanture.Niszczy mnie to od srodka chcialabym opanowac ta nieustanna podejzliwosc,zazdrosc obseje ale od srodka czuje nieustanny zal ze on gdzies spojzal ze ktos moze mu sie spodobac to uczucie silniejsze ode mnie. Jestesmy ze soba ok.17lat,mamy czworo dzieci piate w drodze.Ok 12 lat temu ja go zdradzilam,on mnie rowniez postanowilismy sobie wybaczyc i tak trwamy do dzis.Moja zadrosc pojawila sie stopniowo przed tymi 12 laty i z dnia na dzien sie poglebiala.Mam zal do partnera poniewaz nie przytula mnie,nie calujemy sie,sex trwa 5min i choc staram sie ladnie ubrac,proponujac cos nowego itp to tylko on konczy,mna sie nie zajmuje choc glosno o tym mowie ze tego mi trzeba.Ogolnie tak go nadzoruje ze jestem niemal ze pewna ze mnie nie zdradza sprawdzajac mu tel.poplakalam sie gdy zobaczylam kilka filmikow z kobietami w bikini ,tanczace w kusych szortach.On mysli ze nie wiem o tym a to mnie meczy od srodka niby wiem ze to nic takiego ale z drugiej strony mysle czy one mu sie podobaly,czy mnie porownywal ze one sa ladniejsze itp.Moja samoocena-mysle ze podobam sie faceta ogladaa sie za mna ale nie czuje sie trakcyjna w oczach partnera,mowi ze kocha czasem nawet ze ladnie wygladam ale zazwyczaj to wlepia nos w filmiki yt lub majstruje przy aucie przy mnie jest nerwowy nawet mi niedawno powiedzial ze niemusi sie starac bo ma mnie na codzien niby w zartach ale mnie to zabolalo.Mysle ze to przez moja nieustanna zazdrosc.Choc w zaden sposob nie przekladam mojego problemu na dzieci to dzien w dzien towarzyszy mi on ciagle,partner mysle ze jest przy mnie nerwowy bo frustruje go ciagle pilnowanie sie przed moja zazdroscia.Z uwagi na dzieci nie mam nawet czasu isc do psychiatry/psychologa a moj problem rosnie choc chce z nim walczyc.Czy jest alternatywna metoda to walki z ta choroba samemu?

Dzień dobry,
Niestety jedyne rozwiązanie to psychoterapia i problem jest zbyt złożony by udzielić jednej dobrej porady przez internet. Sądzę, że rzeczywiście to najprawdopodobniej zespół Otella i z opisu wnioskuję, że przydałaby się praca terapeutyczna nie tylko nad zazdrością. Z psychoterapeutą mogłaby Pani pracować również nad swoją zaniżoną samooceną oraz przyczynami leżącymi u podłoża Pani lęków. Zazdrość może być powiązana np. z poczuciem, że nie zasługuje Pani na partnera lub z nierozwiązaną sytuacją zdrady w przeszłości. Mam nadzieję, że uda się Pani wygospodarować trochę czasu dla siebie i udać się do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/

Witam Panią,
Pani zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnera
spowodowane są zapewne niską samooceną
i przykrymi doświadczeniami z przeszłości.
Dlatego tak trudno Pani zaufać partnerowi.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do chorobliwej zazdrości.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków. Partner początkowo
spokojnie się tłumaczy, ale z czasem może mieć dość
bezpodstawnych podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz uporać się z zazdrością, dzięki czemu będzie Pani
mogła stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl