Jak mam dalej leczyć ten ból pod żebrami?

Dzień dobry. Od półtora tygodnia czuję lekki ból (dyskomfort, uczucie rozpierania) w prawym boku tuż pod żebrami. Dyskomfort pojawia się od razu po przebudzeniu, nasila się podczas dłuższego stania czy wykonywania lekkich prac, ale niezależnie od zjedzenia posiłku. Największy jest wieczorem. Oprócz tego występuje zmęczenie większe niż zwykle i męczliwość/brak energii. Próby wątrobowe są w normie, w morfologii tylko lekko podwyższone limfocyty (wg laboratorium max 40%, u mnie 43%). Na codzień dbam o prawidłową dietę i aktywność fizyczną.
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane objawy mogą wskazywać na różne jednostki chorobowe, dlatego ważne, aby udała się Pani do lekarza, który rozpocznie diagnostykę w tym kierunku. Wskazane byłoby wykonanie nie tylko badań z krwi, ale również USG jamy brzusznej, które rozjaśni sytuację.

Nasi eksperci uważają, że bóle w prawym boku pod żebrami mogą być wynikiem nawet niedużego urazu klatki piersiowej, mogą być także nerwobólami. W takiej sytuacji warto ocenić również pracę wątroby. Zachęcamy więc do wizyty u lekarza rodzinnego.

Inne pytania o ból w prawym boku pod żebrami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-prawym-boku-pod-zebrami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-prawym-boku-pod-zebrami-wieczorami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-prawym-boku-pod-zebrami-i-plecow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.