Jak mam leczyć ŁZS na brwiach?

Dzień dobry. Od końca lutego bieżącego roku borykam się z łojotokowym zapaleniem skóry w brwiach. Byłam u jednego dermatologa, jednak leczenie nie pomogło. Obecne leczę się u drugiego za pomocą szamponu Stieprox. Dodatkowo biorę Belid SR i używam Cetaphilu do twarzy. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że wypadaja mi codziennie rzęsy (po 2-3 rzesy z jednego oka, czasami 4, raz się zdarzyło, że wypadalo 6). Dodam, że od 2020 roku walczyłam z nuzencem ocznym. W tym roku zrobiłam w lutym badanie i nie wyszedl mi nuzeniec. Moje pytanie brzmi: czy łojotokowe zapalenie skóry, które mam może się przyczyniać do codziennej utraty rzes? Czy te rzęsy, które wypadli i brwi na skutek łojotoku mi odrosną?

Dzień dobry, opisany przez Panią przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl