Jak mam leczyć uzależnienie od masturbacji i oglądania pornografii?

Proszę o szybką odpowiedź czy mężczyzna 24 letni uzależniony od masturbacji i oglądania pornografii i mający przez to wyrzuty sumienia i obniżenie nastroju i tracący na to cenny czas może zaparzać zioła obniżające popęd w maksymalnych dopuszczalnych dawkach lub pić piwo bezalkoholowe i oprócz tego iść do psychoterapeuty uzależnień?

Dobrze byłoby porozmawiać z terapeutą, który po rozpoznaniu sytuacji może dobrać odpowiednie formy pomocy. Nie bardzo rozumiem pomysł o piwie, czy to miałoby w czymś tu pomóc? Zioła obniżające popęd raczej też nie rozwiążą tego problemu. Tutaj potrzeba poukładania w głowie i emocjach, najlepsza opcja to wizyta u terapeuty i praca pod jego kierunkiem. Powodzenia.