Jak mam polepszyć nasze życie seksualne?

Witam Mam 36 lat nie kochaliśmy się z żoną od 8 miesiecy bo twierdzi że jest zmęczona, nie akceptuje swojego ciała wstydzi się najprościej rzecz ujmując. A może to problem ze mną że poprostu brzydzi się mna ? Proszę o jakieś rady Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

najlepsza rada jaką możemy Panu dać to rozmowa z żoną. Tylko ona wie, jaki jest prawdziwy powód wstrzemięźliwości seksualnej w Państwa związku. Bez poruszenia z nią tego tematu nie dowie się Pan co powoduje niechęć do seksu. Ciągłe zmęczenie, niska samoocena oraz brak samoakceptacji to tylko niektóre z możliwych przyczyn.

Dobrze więc byłoby znaleźć czas i na spokojnie porozmawiać z żoną. Proszę powiedzieć jej o swoich odczuciach i potrzebach. Z pewnością jedna szczera rozmowa wyjaśni więcej niż tysiące domysłów.

Jeśli będzie taka potrzeba warto pomyśleć również o wizycie u psychoterapeuty lub seksuologa. Być może istnieją kwestie, które mają wpływ na kryzys w związku. Obiektywne spojrzenie osoby z zewnątrz może pokazać Państwu nowe możliwości i przynieść rozwiązanie problemu.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pan poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niechec-do-wspolzycia-ze-strony-zony, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niechec-do-seksu-u-meza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niechec-u-partnera-do-seksu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.