Duży popęd seksualny u 53-latka

Seksuolog.. mam 53. lata a seksu pragnę coraz więcej, taka pewnie moja natura, każdy jest inny. A zona nie chce stosunku, woli tylko pieszczoty ze mna, mówi, ze będzie ja bolało i nie za bardzo chce pokazywać nagie ciało, mówi o krępacji. Mały ma popęd, jest blisko 60. To tłumaczę, ze kazdy jest inny, zresztą jak spytałem mojej internistki o mnie i mój popęd, to potwierdziła, ze kazdy jest inny.

Dzień dobry!

Rzeczywiście, ludzie są różni i różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych. Czy wcześniej, w poprzednich latach małżeństwa również zauważali Państwo takie różnice swoich potrzeb i oczekiwań seksualnych? Jak sobie z nimi radziliście? Jak oceniliby Państwo swoje dotychczasowe życie erotyczne?
Nawet jeśli dotychczas było bardziej udane, na kobiecą seksualność może negatywnie wpływać okres menopauzy, który często wiąże się z suchością pochwy i bolesnością współżycia. Warto, żeby żona rozmawiała na ten temat ze swoim prowadzącym lekarzem ginekologiem. W okresie menopauzy pojawiają się także inne zmiany, które kobiety często odbierają jako niekorzystne (wzrasta skłonność do nadwagi, pojawiają się zmarszczki itp.) i mogą być źródłem kompleksów. Ważne, aby żona, zarówno sama, jak i w relacji z Panem, pracowała nad swoją samooceną, samoakceptacją.
Pomocne w rozwiązaniu podobnych trudności może być podjęcie terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam!