Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam postępować z takim rozwarciem w 19 tygodniu ciąży?

Witam. 19 tc. Rozwarcie 1 cm. Lekarz zlecił narazie buscopan 2 razy i więcej odpoczywać. Czy mogę współżyć? Czy chodzić na spacery ?
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zbyt wczesne rozwarcie szyjki macicy może doprowadzić do przedwczesnego porodu. Jest Pani dopiero w połowie ciąży, dlatego niezwykle ważne jest, aby zachowywać ostrożność aż do momentu, gdy dziecko będzie gotowe przyjść na świat.

Podczas ciąży szyjka macicy powinna być zamknięta. Zapewnia to bezpieczeństwo dziecku oraz chroni je przed zewnętrznymi czynnikami. Aby nie doszło do niebezpiecznych konsekwencji przedwczesnego rozwierania szyjki macicy lekarze zazwyczaj zalecają odpoczynek polegający na leżeniu aż do momentu rozwiązania. Proponuję więc dopytać lekarza prowadzącego o charakter wypoczynku. Być może zgodzi się on na krótkie spacery.

Jeśli zaś chodzi o możliwość współżycia przy rozwarciu szyjki macicy w ciąży, to nie jest to zalecane. Lepiej wstrzymać się od stosunków seksualnych, ponieważ mogą przyczynić się one do zwiększenia rozwarcia. Proszę zapoznać się z podobnym pytaniem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-uprawiac-seks-przy-rozwarciu.

Podobna tematyka pojawiała się wśród pytań do specjalistów. Oto kilka przykładowych pytań: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozwarcie-szyjki-macicy-w-29-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozwarcie-w-10-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozwarcie-w-29-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy