Jak mam rozumieć taki opis rezonansu kręgosłupa?
Miałam robione rezonans kręgosłupa że względu na kregozmyk i przy okazji wyszło jeszcze coś takiego na granicy badania w obrębie macicy nieco nierówny zarys endometrium od strony przedniej wpukla się pasmem dl.do 3 mm w obręb przedniej ściany macicy na pograniczu trzonu i szyjki macicy - stan po cc? Co to oznacza jestem po 2 cieciach cesarskich ostatnie 11 lat temu

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
najlepiej, aby z wynikami udała się Pani do ginekologa, który będzie w stanie je zinterpretować z uwzględnieniem wszystkich istotnych czynników.
Z samego opisu badania może wynikać, że istnieje niewielkie zaburzenie w obrębie przedniej ściany macicy w postaci nierównego zarysu endometrium. Może to wskazywać na niewielki przerost endometrium, związany z cesarskim cięciem.
Przy takim opisie trudno jednoznacznie stwierdzić, czy zmiana ta jest niepokojąca i wymaga dodatkowych badań, czy też jest to zmiana zupełnie łagodna, niewymagająca interwencji. Zaleca się skonsultować wynik badania ze swoim lekarzem, który będzie mógł dokładniej ocenić sytuację i w razie potrzeby zalecić dalsze badania lub ewentualne leczenie.
Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/endometrium-endometrioza-zapalenie-blony-sluzowej-macicy-rak-endometrium