Co mam rozumieć taki opis badania histopatologicznego?

Witam, proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologicznego: deciduitis et cruores sanguinis Dziękuje serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Tłumaczenie z łaciny oznacza: “Zapalenie błony doczesnej i skrzepy krwi”.

Błona doczesna jest błoną śluzową w ciele kobiety. Powstaje dopiero w momencie zapłodnienia, miejsce to przed przekształceniem w doczesną nosi nazwę endometrium.

Podstawowa warstwa błony doczesnej stanowi główną część łożyska. Pełni funkcje immunologiczne, a także zapewnia poprawny przepływ krwi i substancji odżywczych co przyczynia się do poprawnego rozwoju płodu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami i pytaniami o podobnej tematyce:

https://zdrowie.parenting.pl/zapalenie-blony-sluzowej-macicy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ropne-zapalenie-blony-sluzowej-jamy-macicy-doczesnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.