Jak mam schudnąć, czyli pozbyć się tłuszczu z całego ciała?

Mam 17lat i jestem mężczyzną. Ważę 75 kg przy wzroście 170cm. Cały czas siedziałem w domu i objadałem się, ale ostatnio postanowiłem schudnąć. Od miesiąca chodzę na siłownie. Ułożyłem sobie plan na poszczególne grupy mięśni, a po zakończeniu treningu biegam 45minut na bieżni. Kiedyś w wieku 12 lat grałem w piłkę nożną i byłem chudy. Nie chce być chudy jak wtedy, chcę pozbyć się tłuszczu z całego ciała i wyrobić sobie mięśnie, ponieważ mam już trochę zbudowane bicepsy chcę pójść w tym kierunku. Jeszcze ponad miesiąc temu jadłem kiedy chciałem i ile chciałem,jadłem dużo fast-foodów, duże ilości coca-coli, majonezu, który jest kaloryczny i słodycze, po prostu wszystko co chciałem. Od miesiąca tak jak już wspominałem, staram się pić tylko wodę ok 2l dziennie i herbatkę, staram się jeść ostatni posiłek między godziną 18 a 19. Ograniczam fast-foody i słodycze. Śniadanie godz. 7-8: 2 bułki z szynką,serem itd. + herbata saga Obiad godz.14-15: ziemniaki+jakaś surówka+mięso(schabowe, mielone itd.) lub 1,2 talerze zupy pomidorowej, ogórkowej itd. Kolacja godz. 18-19: 3 kromki chleba np. z serem, pasztetem i herbata. Staram się zjeść raz dziennie jakiś owoc jabłko, banan, pomarańcz i w ciągu dnia wypić 2l wody. Dodam jeszcze raz, że jem tak od miesiąca, bo jak już wspominałem, wcześniej jadłem kiedy i ile chciałem i co chciałem. Nie wiem czy to dobre odżywianie, czy zwiększyć ilość posiłków, czy starczy 45minut biegu na bieżni. Kupiłem od kolegi l-karnityne nie wiem czy ją stosować podczas treningu na siłowni, bo ponoć pomaga w odchudzaniu, czy nie będzie żadnych efektów ubocznych, dlatego szukam pomocy. Mój cel: -zgubienie tłuszczu z całego ciała w tym pozbycie się dużego brzucha -wyrzeźbienie mięśni (wiem,że na to potrzeba czasu). Proszę o pomoc w zgubieniu tej nadwagi i niechcianego tłuszczu z ciała bo mięśnie to już wyrobie na siłowni. Z góry dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową, a jednoczenie stracić tkankę tłuszczową polecam połączyć trening z odpowiednia dietą. Sama aktywność fizyczna może nie przynieść pożądanych efektów, gdyż nasz organizm potrzebuje energii i składników odżywczych do regeneracji mięśni. Dlatego zastosuj się do pewnych zaleceń żywieniowych lub jeśli potrzebujesz dokładnie rozpisanego jadłospisu udaj się do poradni dietetycznej. Poniżej przedstawiam najważniejsze wskazówki dietetyczne:
- przede wszystkim unikaj słodyczy i produktów fast-food, a także słodzonych, gazowanych napojów, które dostarczają pustych kalorii i nie budują masy mięśniowej, ale tłuszczową,
- zwiększ częstość posiłków- przynajmniej 3 duże posiłki i 3 przekąski (tak, aby spożywać minimum 5 posiłków dziennie),
- odstęp między posiłkami nie powinien być dłuższy niż 3 godziny. Staraj się jeść, co 2-3 godziny.
- jedz przekąski wysokokaloryczne, o małej objętości- zdrowe i pożywne np. orzechy, koktajle mleczne, mleczno-owocowe, jogurty naturalne, suszone owoce,
- przed treningiem na około 2 godziny jedz posiłki zawierające węglowodany złożone- ryż, makaron, kasze, produkty pełnoziarniste (pieczywo, płatki, otręby)
- po treningu jedz produkty zawierające cukry proste- owoce świeże lub suszone (mogą być w połączeniu z białkiem np. koktajl owocowo-mleczny)
- jedz produkty bogato-białkowe, ale uważaj na zawartość tłuszczu (najlepiej wybieraj produkty chude i półtłuste- unikaj tłustych)- produkty mleczne, ryby, warzywa strączkowe
- jedz drób (bez skóry) i ryby (także tłuste), unikaj mięs tłustych i smażonych
- nie zapominaj o warzywach i odpowiedniej podaży płynów!
Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów.

Pozdrawiam.