Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam się pozbyć bólu po zapaleniu najądrza?

Dzień dobry. Od ponad dwóch lat męczę się z bólem układy moczowe-plciowego po zapaleniu najadrza. Ból i obrzęk zszedł po dwóch miesiącach. Został mały guzek w środku wypełniony jakąś treścią w badaniu usg Skapomocz. Ból cewki. Ból miednicy, genitaliow. W badaniu nasienia i wymazu z cewki gronkowiec koagulazo-ujemny. Wzrost średnio obfity. Urolog nie widzi tutaj problemu. Badania na chlamydie, kile, HIV, ureaplasma, rzerzączke, rzesistka negatywne. Posiew moczu jałowy.Zazyte antybiotyki - duomax, praxacin, itrax, flukofast, nynastyna, azotrymecyna, doksycylina, biseptol, metronidazol, tetracyklina, furazek nic nie dają.. Cewka boli jądra prostata. Nagle parcie na mocz. Nie wiem już co zrobić. Proszę o jakąś podpowiedź. Pomoc.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 7 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowny panie , problem jest od 2ch lat... Trzeba przejrzeć dokumentację, zebrać wywiad, zbadać a następnie zaproponować diagnostykę i leczenie.

Jeżeli wszystko powstało od bakteryjnego zapalenia, należy pobrać ponownie mocz, wymazy z cewki , nasienie, wydzielinę z prostaty i wykonać badania mikrobiologiczne i genetyczne.

Diagnostyka trudna, a leczenie powinno byc celowane na patogen i jego wrażliwość. pozdrawiam, KG www.prepmed.pl


Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy