Jak mieć większą wiarę w siebie?

Witam Moim problemem jest brak wiary w samą siebie. Nie wiem kiedy dokładnie się to zaczęło ale w liceum na pewno zaczęłam to spostrzegać iż nie wierzę w siebie, nie uważam siebie za mądrą osobę czy za ładną. Fakt osoby, które mnie znają widzą to jednak nie chcą za bardzo pomóc (nie wiem dlaczego). Jedynie co powtarzają to to iż jestem mądra i ładna. Nic więcej. Tak byłam u psychologa z tym i pracowałam nad sobą jednak nie za bardzo mi to pomogło. Jak sobie z tym poradzić? Jak uwierzyć w siebie?

Witam
Może warto wybrać się na psychoterapię do innej osoby lub na grupową psychoterapię. W zależności od Pani możliwości i upodobań :)
Sama relacja, w której czuje się Pani dobrze i bezpiecznie podczas sesji działa "umacniająco". Nic nie wspomina Pani o tym, co zyskała w relacji z psycholog. Gdyby miała Pani chęć spróbować terapii on-line, to zapraszam :)
Warto wrócić do wspomnień z liceum, gdy zaczęła Pani dostrzegać brak wiary w siebie: co się wtedy wydarzyło? a co powinno było się wydarzyć, ale niestety nie stało się.
Ciekawi mnie, jakiej konkretnej pomocy by oczekiwała Pani od znajomych?
Być może ma Pani jakieś konkretne szczególne marzenia, które trudno osiągnąć i dlatego ten brak wiary w siebie?
Może za mało otrzymała Pani wsparcia od rodziców w dzieciństwie...
Trudno coś zgadywać. Zachęcam do zajrzenia do mojego FB, może znajdzie Pani coś interesującego i wspierającego dla siebie.
Serdecznie pozdrawiam
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary