Jak mierzyć temperaturę, by ustalić dni płodne?

Chciałabym się dowiedzieć jak mierzyć temperaturę, by ustalić dni płodne. Jak często muszą być pomiary, jaka jest temperatura w czasie dni płodnych? Chciałabym się dowiedzieć wszystkiego w tym temacie, ponieważ nie bardzo potrafię ustalić. kiedy u mnie wypadają dni płodne. Cykle mam nie regularne, co 32-36 dni, a z obserwacji śluzu też nie wiele mogę ustalić.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Ponieważ naturalne metody planowania rodziny nie są uznawane przez WHO za antykoncepcję, w toku nauczania na uczelniach medycznych ten temat jest poruszany bardzo pobieżnie. Po prostu większość środowisk medycznych uznaje, że metody te są na tyle niepewne, iż nie są godne polecania swoim pacjentkom. Oczywiście, znam mniej więcej zasady i założenia tych metod, jednak nie na tyle, by móc Panią dokładnie krok po kroku poinstruować i wziąć odpowiedzialność za ewentualną nieskuteczność w zapobieganiu ciąży. Szkoleniami w tej kwestii najlepiej zajmują się przykościelne poradnie małżeńskie (przed zawarciem ślubu kościelnego należy odbyć szereg spotkań i szkolenie z zakresu naturalnych metod planowania rodziny wchodzi w ich zakres). Proszę zasięgnąć informacji w swojej parafii - poradnia małżeńska będzie najbardziej kompetentna w sprawach naturalnych metod planowania rodziny. Jest też pewna mała liczba lekarzy zajmujących się tą kwestią. Ja akurat żadnego nie znam, ale osoby z poradni być może z nimi współpracują i będą mogły Panią z którymś skontaktować. Uważam, że lepiej, by Pani zasięgneła informacji od osoby, którą spotka Pani osobiście, np. w poradni małżeńskiej, a nie z internetu od osób anonimowych (np.na jakichś forach), których kompetencji nie jest w stanie Pani sprawdzić.

Ogólne zasady naturalnych metod planowania rodziny znajdzie Pani w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/naturalne-metody-unikania-ciazy.