Jak mogę skutecznie schudnąć przy 3 posiłkach dziennie?

Ważę 74 kg, mam 18 no prawie 19 lat i chciałabym schudnąć. Mam 1,68m wysokości. Kilka razy w tygodniu jeżdżę na rowerze stacjonarnym ok. 45minut. Próbowałam A6W ale po kilku dniach nie dawałam już rady. Próbowałam już dietę 1000 kcal ale nic to nie dało. W rodzinie nikt nie zmaga się z nadwagą. W ciągu dnia zjadam 3 posiłki. Proszę o radę.
ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, ponieważ odchudzanie należy rozpocząć właśnie od zmiany stylu życia. Nie napisałaś od jakiego czasu ćwiczysz, co jest równie istotne. Powinnaś bowiem wiedzieć, że na efekty ćwiczeń należy poczekać kilka miesięcy, ale warto!

Dodatkowo prawdopodobnie popełniasz błędy żywieniowe, o których nie zdajesz sobie sprawy. Powinnaś zapoznać się z podstawowymi zasadami żywienia i dopiero wtedy rozpocząć stosowanie diety według tych zasad. Przeczytaj artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Pamiętaj też, aby nie stosować popularnych diet odchudzających, które powodują efekt jojo, a także występują po nich zaburzenia metabolizmu oraz niedobory pokarmowe.

Polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Zacznij od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejdź do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.