Jak można leczyć emetofobię?

Jak leczyć emetofobie? Borykam się z tym od ok. 9 lat rok temu było dobrze teraz jest znów tak samo jak na początku. Nie umiem spać bo mam duszności i stres łapie mnie potężny. Boję się chodzić przez to do szkoły bo natłok ludzi mnie stresuje ze mogłabym zwymiotować. Po każdym posiłku jest mi niedobrze i zawsze boli mnie brzuch a bymajmiej tak mi się wydaje

Witam Panią,

Emetofobia szczególnie dezorganizuje życie, przynosi poczucie

niepewności i zagubienia, ogranicza niezależność,

aktywność społeczną i utrudnia normalne funkcjonowanie

w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek dotknięty emetofobią często unika różnych miejsc

i sytuacji, które w jakikolwiek sposób mogą wywołać nudności

i stale doświadcza obezwładniającego lęku przed wymiotowaniem

i wszystkim co jest z tym związane.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu sytuacji

napełnia ogromnym lękiem

Przyczyną emetofobii jest najczęściej jakaś nieprzyjemna,

być może traumatyczna sytuacja z dzieciństwa budząca

wstręt, odrazę, a nawet lęk.

Aby Pani pomóc trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do źródła Pani lęku przed wymiotowaniem i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Emetofobia jest w pełni uleczalna na drodze odpowiednio dobranej

psychoterapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami emetofobii oraz jej konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/