Jak należy stosować leki Nonpres u osoby po zawale?

Witam. 66 letnia pacjentka po zawale NSTEMI przyjmuje standardowe leki stosowane po zawale. Przyjmuje również Prestarium 5mg oraz Nonpres 25mg raz na dobę. Niestety w badaniu krwi z przed 2 dni poziom potasu wynosił 5,77 mmol/l. Jest na diecie ubogiej w potas. Wg ulotki Nonpresu jeśli poziom potasu zwiera się w przedziale 5,5 – 5,9 należy zmniejszyć 25mg raz na dobę do 25 mg co drugi dzień 25 mg co drugi dzień do odstawienia. Czy brać co 2 dzień 25mg czy może 1/2 tabletki co dzień ? Pozdrawiam

Szanowna Pani,

Zmiane czestotliwosci brania leku lub jego odstawienie nalezy zawsze skonsutlowac z lekarzem.
W przpadku leku Nonpress, jezeli byl on przyjmowany 25mg raz na dobe a potas w badaniu byl 5.77 to nalezy zminejszyc czestotliwosc do 25mg co drugi dzien a test powtorzyc po tygodniu.

Pozdrawiam

Tomasz Wojcik