Jak należy zażywać płyn Lugola przed badaniem scyntygraficznym?

Witam serdecznie! Zapisano mi przed badaniem scyntygraficznym zażywanie płynu Lugola 5 kropli rano i 5 kropli wieczorem. Mam pytanie, czy zażywać płyn bezpośrednio, czy w czymś rozpuścić? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Płyn Lugola nie można zażywać w postaci nierozcieńczonej, najlepiej rozpuścić w 1 szklance wody (200ml), zalecone 5 kropli.

Serdecznie pozdrawiam!