Jak nauczyć dziecko siadać na nocnik?

Witam , mam pytanie odnośnie mojej córeczki , co prawda ma dopiero 1.5r ale od ponad 2tyg załatwia się na nocnik (z drzemki wstaje często z suchą pieluchą) , nauczyła się tego sama w trakcie kiedy miała odparzenia i biegała bez pieluszki .problem jest taki że jak tylko założę jej spodenki lub majteczki to nawet nie idzie do nocnika tylko sika w majtki , a jak biega na golaska albo w spódnicy to nie ma problemu i robi na nocnik . Zastanawiam się jak zacząć ją uczyć że majtki to nie pieluszka , czy to może jeszcze za wcześnie ? Tłumacze jej cały czas i pokazuje że można ściągnąć i usiąść ale na razie to jeszcze nic nie daje , może jest jakaś forma zabawy pokazująca dziecku jak wykonywać takie czynności ?.

Skoro córka już potrafi załatwiać się na nocnik to nie jest to za wcześnie. Wszystko teraz zależy od Pani kreatywności, aby córkę nauczyć, aby poczekała, aż usiądzie na nocnik. Warto poczytać portale dla mama. Cierpliwości.