Jak nie przejmować się nastrojem partnera?

pytanie do psychologa: co zrobić, aby nastroje innych osób nie wpływały na mój nastrój? dotyczy to przede wszystkim mojego partnera.Ciągle martwie sie tym jaki humor ma w danej chwili.Jeśli powie coś niewygodnego, zgryźliwego od razu wpływa to na moje samopoczucie.Spinam się nawet jak jest milczący i się nie uśmiecha. Od stresu(wg lekarza) mam problemy z żołądkiem.Początkowo obwiniałam za to jego, ale zdałam sobie sprawę że to ode mnie zależy.Jak sobie z tym poradzić?Z góry dziękuję za odpowiedz

Witam,
Z tego, co pani pisze wynika, ze ma pani problem z ujawnianiem swoich uczuć. Dopiero, gdy partner źle spojrzy, w pani od razu uruchamia się poczucie winy.
Myslę, że dobrze dla pAni byloby, gdyby pani porozmawiała z partnerem o tej sytuacji bądź zwróciła się o poradę do specjalisty. Nieujawniane uczucia często "odkładają się" w ciele.
Pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza