Jak obniżyć ten pierwiastek we krwi?

Witam. Od mniej więcej 3 lat mam spory problem, zaczęło się od problemów gastrycznych (rozwolnia, gazy oraz częsta niestrawność) chwilę później byłem często osłabiony, brak motywacji co najgorzesze coraz większe problemy z erekcja I libido. Zgosilem się do lekarza urologaandrolga, przeprowadził wywiad, usg oraz badania krwi, głównie hormonalne. Stwiwrdził dość niski testosteron oraz wachania innych ważnych hormonów, dostałem terapię lekami ale niestety nie pomogło. Jakiś czas temu zrobiłem sobie prywatnie badania krwi na żelazo oraz wątrobę wszystko zawyżane, wiec lekarz zrobił usg wszystkie organy ok tylko watroba zatłuszczona. Lekarz wystawił na cito skierowanie do hepatolog oraz gastroenterologa ale terminy bardzo odległe a na prywatnych lekarzy oraz badania niestety nie bardzo mnie stać. Zanim ogarme lekarza czy są leki i suplementy które obniza ten pierwiastek we krwi? Macin lat 37

Dzień dobry, Pańskie objawy mogą wskazywać na hemochromatozę. Leczeniem zajmuje się hematolog i gastroenterolog. Należy oznaczyć stężenie transferyny i ferrytyny. Można także przeprowadzić diagnostykę genetyczną w celu określenia, czy choroba ma charakter dziedziczny. Leczenie obejmuje farmakoterapię i/lub krwioupusty. Należy unikać suplementacji witaminy C. Choroba może mieć także podłoże hepatologiczne (np. wirusowe zapalenie wątroby) lub hematologiczne (niedokrwistości).