Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

posiew moczu jest badaniem, w którym ocenia się zarówno rodzaj, jak i ilość bakterii w moczu, co pozwala na ocenę przyczyny dolegliwości związanych z układem moczowym.

Za wynik dodatni, czyli oznaczający duże stężenie bakterii patogennych, uznaje się ilość >103 bakterii na mililitr badanego moczu. U Pani ilość poniżej 10 wskazuje na brak infekcji. Potwierdza to opis badania mówiący o ilości fizjologicznej bakterii, to jest takiej, która może być obecna w drogach moczowych bez powodowania infekcji. Fizjologiczne stężenie nawet patogennych bakterii nie wymaga leczenia antybiotykiem i nie jest wskazaniem do podejmowania jakichkolwiek działań.

O posiewie moczu może Pani przeczytać w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-bakteriologiczne-moczu.

Proszę skonsultować wyniki z lekarzem, który zlecił badanie – nie wspomina Pani, jaki był powód skierowania Pani na posiew moczu oraz czy występują jakiekolwiek dolegliwości w obrębie układu moczowego, a jest to istotne zarówno w ocenie wyniku, jak i określeniu dalszego postępowania.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/10-najczestszych-chorob-ukladu-moczowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy